• تاریخ : ۵ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : آسیان

به گفته خبرنگار ایلنا، بهروز غریب‌پور با اعلام این خبر افزود: این رپرتوار از ۱۲ آذر تا تا آخر سال ادامه خواهد داشت.

غریب‌پور با اشاره به اپراهای عروسکی ارائه شده در این رپرتوار گفت: پنج عنوان اثر شامل مولوی، سعدی، خیام، مکبث و لیلی و مجنون را در این دوره زمانی به نمایش می‌گذاریم.

اپرای عروسکی
مولویکه براساس اشعار مثنوی معنوی و کلیات شمس نوشته شده، توسط بهزاد عبدی آهنگسازی شده و در آن همایون شجریان در نقش شمس و محمد معتمدی در نقش مولانا می‌خوانند.

لیلی و مجنوناپرایی به زبان ترکی هست که عزیر حاجی بیگف آن را آهنگسازی و امیر بهزاد برای اجرای صحنه‌ای بازآفرینی موسیقی کرده هست. زینب خانلر اوا (لیلی)، عارف بابایف (مجنون) و رشید بهبودف در نقش (نوفل) خوانندگان این اپرا هستند.

در اپرای
سعدی، که امیر بهزاد آهنگسازی آن را برعهده داشت، آواگرانی همچون محمد معتمدی، استاد اسحاق انور، علی زند وکیلی، روشنک کی منش، سحر محمدی و… حضور داشتند. اثری که هفتمین اپرای عروسکی گروه تئاتر آران به شمار می‌رفت.

اپرای عروسکی
مکبثنیز به آهنگسازی جوزپه وردی ازجمله آثار بهروز غریب پور به زبانی غیرفارسی بود؛ در این اثرا که به زبان ایتالیایی اجرا می‌شد جوزپه تادی در نقش مکبث، جوانی فویانی (بانکو) و بریژیت نلسن در نقش لیدی مکبث به عنوان آواگر حضور داشتند.

اما اپرای عروسکی
خیامآخرین اثر اجرا شده گروه تئاتر آران هست که تابستان امسال در تالار فردوسی روی صحنه رفت. امیر بهزاد (آهنگساز) و فرنوش بهزاد (رهبر ارکستر) این اپرا بودند و آواگرانی همچون محمد معتمدی، اسحاق انور و وحید تاج ان را همراهی می‌کردند.

[p]

[span]
 اپرای عروسکی خیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما