• تاریخ : ۳۰ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : آسیان

خبری فارس: محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عصر امروز در حاشیه اولین جلسه کابینه دوازدهم در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ اولین اولویت کاری ما اصلاح نظام تعرفه هست که ما تعرفه‌های سرویس‌های موبایل و خانگی را متناسب‌سازی کنیم و گام اول را به سمت اصلاح مدل اقتصادی بازار در حوزه کسب‌وکارهای نوپا را پیش ببریم، تلاش می‌کنیم در اولین گام این نظام تعرفه به نفع مشتری را اصلاح کنیم.

وی تأکید کرد: مهم‌ترین کاری که برای مردم می‌توانیم انجام دهیم این هست که زیرساخت‌های اشتغال را فراهم آوریم، ایجاد زمینه‌ها با همکاری دستگاه‌های دیگر برای ایجاد اشتغال گام بزرگی هست و در گام های کوچک‌تر و زیرمجموعه آن باید قیمت‌ها را پایین بیاوریم و کیفیت را بهبود بخشیم. در موضوع کیفیت نیز هفته پیش گامی برداشتیم که اکنون می‌توان اثرات آن را دید و آن این هست که حذف واسطه‌ها را در حوزه مسیریابی اینترنت انجام دادیم که گام مهمی بود که این اقدام از ۲ روز پیش شروع شده که تأثیر جدی در کیفیت بعضی از برنامه‌های موبایلی دارد.

آذری جهرمی گفت: هیچ مجموعه‌ای در نظام اعتقاد به ایجاد محدودیت در ساختار ارتباطی ندارد و این دکترین رهبری نظام هست که چنین اعتقادی دارد اما همانطور که هیچ کس اعقتاد به اعمال محدودیت ندارد از آن طرف هم هیچ کسی هم اعتقاد به بی‌بندوباری ندارد. ما آزادی مسئولانه سخنی که رئیس جمهور امروز صبح به آن اشاره داشتند را پیگیری می‌کنیم و تلاش‌مان این هست که دسترسی‌ها را همراه با اصول فرهنگی توسعه دهیم. اولاً اعتقاد ما براین هست که محدودیت برای مردم ایجاد نکنیم و ثانیاً همه را به یک همدلی برسانیم و تمام تلاشم را خواهم کرد که دستگاه‌های مختلف به جای اینکه با هم چالش و تقابل داشته باشند این چالش به تعامل تبدیل شود و مردم زندگی‌ راحت‌تری داشته باشند.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما