• تاریخ : ۱ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : آسیان

سینما و تئاتر,گالری ایران‌شهر,مناظر مجرم,دریس ورهوفن

اجرای «مناظر مجرم» به کارگردانی دریس ورهوفن، فردا ساعت ۱۱ در گالری ایرانشهر با حضور سفیر هلند افتتاح می‌شود و از ساعت ۱۲ تا ۲۲ میزبان تماشاگران خواهد بود.

به گفته ایلنا، «مناظر مجرم» از فردا، دوم بهمن‌ماه اجرای خود را آغاز می‌کند و از روز سوم تا ششم بهمن‌ماه از ساعت ۱۴ تا ۲۲ درگالری ایرانشهر، واقع در خیابان عضدی جنوبی، کوچه سپند اجرا می‌شود.

دریس ورهوفن متولد ۱۹۷۶ در هلند، هنرمند ویژوال و سازنده تئاتر هست. او اینستالیشن، پرفورمنس و رویدادهایی را در موزه‌ها و مکا‌ن‌های عمومی شهر می‌سازد و به اجرا می‌برد. کارهای او در جایی میان هنر اینستالیشن و پرفورمنس قرار می‌گیرند. او روی این مرز به ارزشیابی انتقادی رابطه میان تماشاگران، اجراگران، واقعیت روزمره و هنر می‌پردازد. در احراهای او تماشاگر به صورت مستقیم درگیر اجرا می‌شود یا این انتخاب را خواهد داشت که این تجربه را به سمتی که می خواهد هدایت کند. ورهوفن در آثارش جنبه‌هایی از واقعیت اجتماعی عام را که همگی در آن زندگی می‌کنیم برجسته می‌کند. او در مورد واقعیت بیانیه اظهار نمی‌کند، بلکه عمدتا به اظهار عدم توازن مخاطب می‌پردازد و از این راه آسیب‌پذیری مشترکی را بین تماشاگر و اثر در حال اجرا فرا می‌خواند. او با حرکات و اشاراتی که عمده تأثیرشان بر نظم اجتماعی روزمره زندگی هست، امیدوار هست که بتواند بذرهایی از شک و تردید را در نظام‌ها و سیستم‌هایی که به طرز نامشهودی بر افکار و حرکات ما تأثیر می‌گذارند، بپراکند. در سال‌های اخیر، ساختار ذهنی بحرانی کنونی و به‌ویژه تأثیر رسانه‌های دیجیتال بر روابط شخصی، ساختار بنیادی پروژه‌های او را تشکیل داده‌اند.

همچنین آخرین پنل بخش بین‌الملل جشنواره، ساعت ۲۰:۳۰ روز ششم بهمن‌ماه، توسط دریس ورهوفن در گالری ایرانشهر با عنوان «شاهد زیر ذره‌بین» برگزار می‌شود.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما