• تاریخ : ۱۸ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : آسیان

رسانه,اربعین حسینی ع ,ساعت25

بررسی ادبیات عاشورایی توسط حسین متولیان و امیرحسین مدرس در برنامه این هفته ساعت ۲۵ صورت می‌گیرد.

به گفته ایلنا، در برنامه این هفته ساعت ۲۵ که در قالب یک ویژه برنامه در شام اربعین حسینی به روی آنتن می‌رود، امیرحسین مدرس مجری کارشناس برنامه با همراهی حسین متولیان ترانه سرا به نقد و بررسی آثار و ادبیات عاشورایی می‌پردازند.

در این برنامه گفت و گوی ویژه‌ای با استاد حاتم عسگری را شاهد خواهیم بود که در خصوص تاریخچه تعزیه و موسیقی تعزیه سخن رانده‌اند. گزیده‌ای از آثار موسیقایی عاشورایی به همراه قطعاتی که به تازگی توسط خوانندگان عرصه امروز موسیقی منتشر شده هست به سمع و نظر مخاطبان می‌رسد  همین طور گفت و گو با نسل جدید ترانه سرایان و خوانندگان موسیقی آیینی که آثاری را در این زمینه ارائه کرده‌اند.

گزارشی از مراسم شعر و ترانه همراه با سخنان استاد محمدعلی بهمنی و عبدالجبار کاکایی آماده پخش شده هست که فضای امروز موسیقی آیینی را تشریح می‌کنند. در بخش بزرگان موسیقی و پیشکسوتان نیز کلیپی از استاد سید علی موسوی گرمارودی تولید شده هست که به معرفی اثر ارزشمند ایشان کتاب «آغاز روشنایی آینه» و شعر خوانی این هنرمند می‌پردازد.

برنامه موسیقی ساعت ۲۵ طبق روال، هر هفته پنجشنبه شب ساعت ۰۰:۳۰ بامداد به روی آنتن شبکه ۵ سیما می‌رود. عوامل و دست اندرکاران این برنامه محمود محمودی تهیه کننده، زهرا صفایی سردبیر و نویسنده، امیرحسین مدرس مجری کارشناس، مسعود صنم مدیر تولید و شیوا خرسند روابط عمومی برنامه هستند.

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما