• تاریخ : ۱۷ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : آسیان

فرهنگی

مدیر شبکه پنج سیما تاکید کرد که استان‌ها باید در برنامه های ترکیبی خود از ویژگی های انحصاری مثل لوکیشن های محلی بهره بگیرند.

مجید زین العابدین مدیر شبکه پنج سیما در گفتگو با خبرنگار مهر درباره کمیسیون سیما که امروز ۱۶ شهریورماه در قالب بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی استان‌های صدا و سیما در سنندج برگزار شد درباره این کمیسیون و سخنان مطرح شده در آن بیان کرد: من عضو هیات داوری بخش برنامه های ترکیبی کمیسیون سیما بودم که در حدود ۳۵۰ برنامه ترکیبی را دیده و مورد بررسی قرار دادیم.

وی ادامه داد: برنامه های ترکیبی تولیدی در استان‌ها نوعی مزیت نسبت به برنامه های ترکیبی تولید شده در شهر تهران دارند و آن موقعیتی هست که خود شهرها و استان‌های مختلف دارا هستند. این استانها دارای لوکیشن های انحصاری هستند پس برنامه ها از لوکیشن هایی منحصر به فرد و مجریان «فولکلور» برخوردار هستند. در این جشنواره هم تاکید شد که مسئولان در سیمای استان‌ها تمرکز بیشتر خود را روی این ویژگی های انحصاری قرار دهند که در تهران وجود ندارد زیرا اگر برنامه های استانی به لحاظ استودیو با برنامه های تهران شباهت داشته باشد جذابیتی نخواهند داشت و خوب هست که ما بتوانیم ویژگی های استانی و محلی را در این برنامه ها لحاظ کنیم.

مدیر شبکه ۵ سیما در بخش دیگری از سخنان خود به سریال های در دست ساخت این شبکه اشاره و بیان کرد: هم اکنون سریال «پاهای بی‌قرار» به کارگردانی منوچهر هادی در شهرک غزالی در حال تولید هست. همچنین سریال «از یادها رفته» به کارگردانی بهرام بهرامیان در حال تصویربرداری هست.

وی در پایان گفت: سریال‌های دیگری را هم داریم که طی یک ماه آینده بعضی از آنها کلید خواهند خورد که از جمله آنها مجموعه «هیات مدیره» به کارگردانی مازیار میری خواهد بود.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما