• تاریخ : ۱۶ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : آسیان

خبرآنلاین: زمانی که کسی هر سال حدود ۲۵ میلیون دلار درآمد داشته باشد خریدن خودرویی مانند لافراری هم ساده به نظر می‌رسد. این مسئله به خوبی درباره زلاتان ابراهیموویچ،مهاجم منچستر یونایتد صادق هست.

 

 جولان زلاتان ابراهیموویچ با لافراری!/ ۹۵۰ اسب بخار قدرت در خیابان‌های استکهلم

چند روز پیش این فوتبالیست مشهور در هنگام رانندگی با فراری لافراری زرد رنگ خود در استکهلم سوئد دیده شده هست. ابراهیمویچ در زمان بازی در منچستریونایتد درآمد سالانه ۲۴٫۳۷ میلیون دلار داشت. البته او اخیراً به‌خاطر مصدومیت کاهش دستمزد مواجه شده و درآمد سالانه او تنها ۸٫۷ میلیون دلار هست! لافراری (LaFerrari)یک خودروی سوپر اسپرت الکتریکی-بنزینی تنفس طبیعی ساخت کمپانی فراری هست. تولید این خودرو با قیمت تخمینی ۱/۳۸ میلیون دلار از سال ۲۰۱۴ آغاز شده هست.

 

 جولان زلاتان ابراهیموویچ با لافراری!/ ۹۵۰ اسب بخار قدرت در خیابان‌های استکهلم

رقبای اصلی این خودرو پاگانی هوایرا، بوگاتی شیرون،لامبورگینی وننوو مک لارن‌پی۱ به حساب می‌آیند. این خودرو از دو موتور معمولی و الکتریکی بهره می‌برد. موتور معمولی آن یک پیشرانه ۶۲۶۲ سی‌سی ۱۲ سیلندر V شکل هست که ۷۹۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و گشتاور آن به ۷۰۰ نیوتن‌متر می‌رسد. یک موتور الکتریکی ۲۶ کیلوگرمی زیر صندلیهای عقب تعبیه شده که ۱۶۰ اسب بخار قدرت و ۲۷۰ نیوتن‌متر به پیشرانه این خودرو می‌افزاید. به این ترتیب این خودرو مجموعاً از پیشرانه کم‌نظیر ۹۵۰ اسب‌بخار قدرت و ۹۷۰ نیوتن‌متر گشتاور بهره می‌برد.

 

 جولان زلاتان ابراهیموویچ با لافراری!/ ۹۵۰ اسب بخار قدرت در خیابان‌های استکهلم

لافراری ۲۰۱۷، به مدد پیشرانه قدرتمند خود برای رسیدن به سرعت صد کیلومتر بر ساعت، تنها به ۲٫۸ ثانیه زمان نیاز دارد. همچنین بیشینه سرعت آن به ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما