• تاریخ : ۹ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : آسیان

خبری مهر – شیوا سعیدی قوی اندام: یک شرکت خودروسازی سال آینده اتومبیلی با داشبور متغیر می سازد. این داشبور دارای سه ظاهر متفاوت خواهد بود.

 

 خودرویی با داشبورد متغیر به بازار می آید

به نقل از درایو، طرح یکی از فناورانه ترین مدل های خودروی بنتلی رونمایی شده هست. این خودرو برای نخستین بار دارای داشبوردی با سه ظاهر متغیر  و با الهام از خودروهای جیمز باند ساخته شده هست. راننده می تواند برحسب نیاز خود از هر یک از این داشبوردها استفاده کند.

مدل جدید بنتلی سال آتی و با قیمت پایه ۱۶۰ هزار پوند برای فروش عرضه می شود. این خودرو می تواند با سرعت بیش از ۲۰۰ مایل برساعت حرکت کند و به طور کامل در انگلیس ساخته می شود.

 

 خودرویی با داشبورد متغیر به بازار می آید

به  هرحال خودروی جدید ۲۰۱۸Continenal GT نام گرفته هست. در نگاه نخست داشبورد خودرو بسیار معمولی و دارای روکش چوبی هست. اما با روشن کردن موتور، وسط داشبورد به آرامی به سمت جلو می چرخد و صفحه نمایشی ۱۲.۳ اینچی با ۳ پنجره برای جهت یابی، تلفن و رسانه های مختلف نمایان می شود.

 

 خودرویی با داشبورد متغیر به بازار می آید

 با فشار دادن دکمه ای راننده می تواند از داشبورد سوم استفاده کند که دارای نشانگرهای آنالوگ مانند دمای هوای بیرون، قطب نما و یک سرعت سنج هست.

 داشبورد مذکور که دارای موتورهای الکتریکی کوچک هست به جعبه گیربکس های کوچکی متصل هست. این بخش دارای یک واحد کنترل الکترونیکی مخصوص هست.

جالب آنکه داشبور دارای پروانه های خنک کننده داخلی هست که دمای موتور و صفحه نمایش را کنترل می کند.

 در این خودرو ۲۳۰۰ صفحه مدار، ۸ کیلومتر سیم کشی۹۲ واحد کنترل الکتریکی و ۱۰۰ میلیون خط کد رایانه ای استفاده شده هست. این میزان تجهیزات الکترونیکی تقریبا ۱۵ برابر بیش از قطعات داخلی بویینگ ۷۸۷ Dreamliner هست.

همچنین۲۰۱۸ Continenal GT می تواند در ۳.۶ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر درساعت برساند ودارای موتوری با قدرت ۶۲۶ اسب بخار هست.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما