• تاریخ : ۲ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : آسیان

وب سایت شبکه – حمید نیک‌روش: بسیاری از مردم روسیه نگران استراق‌سمع مکالمات خود بر روی گوشی‌های‌شان هستند. اما، ناتالیا کسپرسکی، کارآفرین پیشتاز عرصه فناوری یک راه‌کار جدید برای برطرف کردن نگرانی آن‌ها ارائه می‌کند.

 گوشی جدید روس‌ها غیرقابل نفوذ استروسیه از اسمارت‌فون ضدجاسوسی خود رونمایی کرد

وی روز جمعه با حضور در یک همایش کسب‌وکار در مسکو “تایگافون” را معرفی کرد. تایگافون یک برند جدید اسمارت‌فون هست که توسط گروه توسعه نرم‌افزار او به‌نام “اینفوواچ” ساخته شده هست. قیمت این گوشی ۲۶۰ دلار هست.

تایگافون به‌نشانه جنگل‌های شمالی روسیه تماما به‌رنگ سبز ساخته شده و اندازه نمایشگر تاچ آن ۵ اینچ هست. کسپرسکی، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران شرکت کسپرسکی لب، می‌گوید: “ما این گوشی را برای بازار تجاری ساخته‌ایم.”

کسپرسکی لب طی چند ماه گذشته درگیر جنجال‌های زیادی در ایالات متحده آمریکا بوده هست. در ماه جولای، دولت آمریکا نام کسپرسکی را از لیست فروشندگان تأییده شده خود خارج کرد. همان‌طور که در جریان هستید، بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال گذشته میلادی، سازمان امنیت این کشور در کنار مقامات بلندپایه نگرانی خود را در خصوص ایمنی این نرم‌افزار اعلام کرده‌اند.

خبرهای زیادی درباره دسترسی جاسوسان روسی به کامپیوترهای آمریکا منتشر شده، اما هنوز هیچ مدرک رسمی دال بر صحت این ادعا ارائه نشده هست. کسپرسکی بارها این اتهامات را رد کرده هست.

تایگافون، نخستین اسمارت‌فون ساخت روسیه نیست و پیش از این و در سال ۲۰۱۳، گوشی دیگری به‌نام “یوتافون ۳” معرفی شده بود. گفته می‌شود اینفوواچ قصد دارد گوشی تایگافون را بین ۱۲ تا ۱۵ هزار روبل برابر با ۲۰۸ تا ۲۶۰ دلار آمریکا روانه بازار کند یعنی چیزی در حدود یک پنجم قیمت آیفون در روسیه.

اینفوواچ می‌گوید این دستگاه محرمانه بودن تمام مکالمات کاربران تایگافون را تضمین می‌کند و هیچ راهی برای ردیابی مکان دستگاه وجود ندارد و در یک کلام، هیچ اطلاعاتی از این گوشی به‌بیرون درز نمی‌کند.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما