• تاریخ : ۲۳ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : آسیان

ایسنا: یک شرکت بیوتکنولوژی به نام AUM Cardiovascular در نورثفیلد مینه سوتا تاییدیه “سازمان غذا و دارو” ( FDA) را برای یک گوشی پزشکی پیشرفته به دست آورد.

 

 رونمایی از یک گوشی پزشکی مدرن

به نقل از bioportfolio.com، سالانه ۱۰٫۵ میلیون آمریکایی دچار درد قفسه سینه شده و بسیاری از آنها از آزمون‌های استرس برای شناسایی بیماری‌های کرونری استفاده می‌کنند.

 

 رونمایی از یک گوشی پزشکی مدرن

این آزمون‌ها دقیق نبوده و به تمرین، دارو و امکانات ویژه نیاز دارند. همچنین هزینه‌های میلیارد دلاری را به سیستم‌های پزشکی تحمیل می‌کنند.

 

 رونمایی از یک گوشی پزشکی مدرن

محققان در این پژوهش برای رفع این مشکل دست به ساخت یک سیستم آزمایش سریع و غیر تهاجمی بدون تشعشع برای شناسایی انسدادهای عروق کرونری زده‌اند.

 

 رونمایی از یک گوشی پزشکی مدرن

این دستگاه جدید که CADence نام دارد، ترکیبی از استتوسکوپ و “نوار قلب”(ECG) در یک دستگاه هست.

CADENCE توسط پزشکان مراقبت‌های اولیه مورد استفاده قرار گرفته تا به تشخیص موارد مشکوک قلبی که لزوما باید به یک پزشک متخصص قلب مراجعه کنند، بپردازد.

 

 رونمایی از یک گوشی پزشکی مدرن

پزشک به صورت مکرر این دستگاه را بر روی چهار نقطه در قفسه سینه قرار داده و هر بار آن را برای ضبط داده‌ها فعال می‌کند.

 پس از آن CADence داده‌های خود را به یک سیستم پردازش آنلاین انتقال می‌دهد که اطلاعات در آنجا آنالیز شده و نتایج در عرض چند دقیقه ارائه می‌شود.

 

 رونمایی از یک گوشی پزشکی مدرن

 پزشک می‌تواند از این گفته استفاده کند تا تصمیم بگیرد که آیا می‌بایست بیمار را ترخیص کند یا برای درمان‌ بیشتر به پزشک متخصص ارجاع دهد.

علاوه بر این نرم افزار تجزیه و تحلیلی فعلی، AUM Cardiovascular به دنبال طراحی یک الگوریتم جدید هست که در تشخیص تنگی شریان، که یک وضعیت شایع در نتیجه عدم سلامت قلبی و عروقی هست، مفید واقع شود.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما