• تاریخ : ۲۷ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : آسیان

ایسنا: یک کمپانی آلمانی به نام “سورتیمو”(Sortimo) قصد دارد تا بزرگترین ایستگاه شارژ خودروهای برقی جهان را در آلمان بسازد.

 بزرگترین ایستگاه شارژ خودرو در آلمان بنا می‌شود

به نقل از اینهبیتیت، با استقبال مردم از خرید خودروهای برقی و قانون منع فروش خودروهای بنزین سوز در بعضی کشورها، جهان به ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی بیشتری نیاز خواهد داشت.

در این ایستگاه بزرگ  ۴۰۰۰ خودرو در روز می‌توانند شارژ شوند.  ۲۴ پورت شارژ از  ۱۴۴ پورت در قالب سوپرشارژر عمل کرده و دارای ظرفیت شارژ ۳۵۰ کیلووات شارژ هستند. این میزان در مقایسه با سوپر شارژرهای تسلا که ظرفیت ۱۵۰ کیلو واتی دارند، افزایش چشمگیری هست.

براساس گفته کمپانی سورتیمو، این ایستگاه بزرگ می‌تواند در مصرف حدود ۲۹٫۵ میلیون لیتر یا حدود ۷٫۸ میلیون گالن سوخت صرفه‌جویی کند و می‌تواند تقریبا از انتشار ۶۰ هزار تن دی اکسید کربن جلوگیری کند.

این ایستگاه فراتر از یک ایستگاه شارژ معمولی بوده و دارای دفاتر و ادارات مختلف، مرکز خرید، و رستوران و غذاخوری هست.

 سورتیمو اعلام کرده هست که مردم می‌توانند غذا را قبل از اینکه به ایستگاه برسند سفارش دهند و در زمان شارژ خودرو، غذای خود را میل کنند.

 بزرگترین ایستگاه شارژ خودرو در آلمان بنا می‌شود

تصاویر این ایستگاه بزرگ نشان دهنده محیط سرسبز آن بوده و همچنین نشان می‌دهد که این بنا به گونه ای طراحی خواهد شد که سازگار با محیط زیست بوده و به طبیعت آسیبی نمی‌رساند.

ساختمان این ایستگاه بسیار به طبیعت نزدیک بوده و افراد می‌توانند در زمان شارژ خودرو در پارک به استراحت بپردازند.

لازم به ذکر هست که طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته، این بنا در سال ۲۰۱۸ ساخته خواهد شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما