• تاریخ : ۲۷ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : آسیان

وب سایت سایبربان – مرتضی خاک پور: شرکت آمازون در حال تحقیق روی پهپادهایی هست که وظیفه سوخت‌رسانی به خودروهای الکتریکی را بر عهده دارند.

 شارژ خودروهای الکتریکی با پهپاد

خودروهای بی راننده و الکتریکی در حال گسترش هستند و شرکت‌های تولیدکننده‌ی آن‌ها به صورت پیوسته در تلاش هستند تا با افزایش ظرفیت باتری و بهبود کارایی، مسافت قابل پیمایش را افزایش بدهند. از طرفی کشورهایی مانند انگلیس و کانادا از طریق روش‌هایی مانند ساخت بزرگراهی که خودروها را در زمان حرکت شارژ می‌کند یا جاده‌ای که به تعداد بسیار زیادی ایستگاه شارژ در آن قرار دارد. سعی در تشویق مردم به خرید این وسایل دارند.

شرکت آمازون در اوایل ماه جاری میلادی اختراعی را به ثبت رساند که بر اساس آن، احتمالاً در آینده‌ای نزدیک وظیفه شارژ خودروهای الکتریکی به پهپادها واگذار خواهد شد. در این طرح ابتدا خودرو درخواست نیاز به سوخت را در شبکه ارسال می‌کند. سپس پهپادهای کاملاً خودمختار حرکت کرده، روی سقف خودرو فرود می‌آیند و به آن قفل می‌شوند.
بر پایه‌ی اطلاعات مطرح شده در اسناد ثبت شده پهپادهای آمازون علاوه بر انرژی الکتریکی، دیگر انواع سوخت را نیز تأمین می‌کنند.

در طرح یاد شده آمده هست: «خودروها هم‌اکنون دارای منابع شیمیایی، الکتریکی و مکانیکی هستند و از این سوخت‌ها برای حرکت استفاده می‌کنند؛ پس ممکن هست روزی پهپادها نقش پمپ‌بنزین را نیز بر عهده بگیرند.»

 

 شارژ خودروهای الکتریکی با پهپاد

آمازون در گذشته روی ساخت پهپادهای پستچی برای رساندن خرید مشتری‌ها تمرکز کرده بود؛ اما اختراع مذکور نشان می‌دهد قصد ورود به زمینه‌ای جدید را داشته و در صورت موفقیت بخشی از مشکلات ایجاد زیرساخت برای محصولات شرکت‌هایی مانند تسلا و جنرال موتورز را برطرف خواهد کرد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما