• تاریخ : ۸ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : آسیان

کتاب و اندیشه,شب مهاتما گاندی

شب مهاتماگاندی، پیام‌آور صلح در مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی روز دهم مهر ماه با سخنرانی کاظم موسوی بجنوردی، سفیر هند در ایران، داریوش شایگان و سیدمصطفی محقق داماد برگزار می‌شود.

به گفته ایلنا، مهاتما گاندی در دوم اکتبر ۱۸۶۸ به دنیا آمد،  یعنی قریب ۱۵۰ سال پیش. اما هنوز زندگی گاندی تخیل مردم را در گوشه و کنار این گیتی برمی‎انگیزد. شاید میراثش رو به افول می‎نهاد اگر صرفاً بر پایه عقاید و اندیشه هایش بنا شده بود. اما آنچه گاندی را متمایز ساخت آن بود که او همواره بر نظریاتش جامۀ عمل می‎پوشاند و امروز که بار دیگر جهان بار دستخوش انواع خشونت‎ها شده هست، نیاز به این اندیشه‎ها را بیش از همیشه احساس می‎کنیم. نیاز به این تفکر را که به ما می‎گوید:« محبت نیرومندترین قدرتی هست که جهان در اختیار خود دارد و در عین حال ساده‎ترین نیروبی هست که بتوان تصور کرد.»

شب مهاتماگاندی، پیام‌آور صلح که در مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی ساعت پنج بعد از ظهر دوشنبه دهم مهر ماه ۱۳۹۶(دوم اکتبر) برگزار می‌شود. با خیرمقدم کاظم موسوی بجنوردی، رئیس مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی اغاز می‌شود. سپس سفیر هند در ایران سائوراب کومار سخن می‌گوید و استادان: داریوش شایگان و سیدمصطفی محقق داماد از دیگر سخنرانان  شب مهاتما گاندی هستند. در این مراسم همچنین فیلم مستندی از زندگی گاندی به نمایش درمی‌آید. و نمایشگاهی از کتابهای مهاتماگاندی و جنبش استقلال هند در معرض دید علاقمندان قرار می‌گیرد.

شب  مهاتما گاندی، پیام‌آور صلح با همکاری سفارت هند در تهران و مجله بخارا در ساعت پنج بعد از ظهر دوشنبه دهم مهر ۱۳۹۶ در تالار امیر المومنین مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی واقع در نیاوران. کاشانک. نرسیده به اجودانیه پلاک۲۱۰ برگزار می‌شود.  (ورودبرای علاقمندان ازاد هست).

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما