• تاریخ : ۲۲ام اسفند ۱۳۹۶
  • موضوع : آسیان

خبرآنلاین: کمپانی اسباب بازی سازی تویز آر آس (toys R us) اعلام کرده که ظرف یک هفته آینده فروشگاههای خود را در ایالات متحده به دلیل آنچه ورشکستگی اعلام شده،تعطیل خواهد کرد.

به نقل از سی ان ان مانی، این برای دو شرکت از بزرگترین تولیدکنندگان اسباب بازی وحشتناک هست.روز جمعه سهام کمپانی هسبرو( Hasbro) 3.5 درصد و شرکت متل( Mattel) نیز ۷ درصد کاهش یافت.

به دنبال این کاهش سهام شرکت جکس پسیفیک (Jakks Pacific)هم ۵ درصد کاهش یافت.

غول لگوساز اروپایی هم شرایط خوبی ندارد.این سازنده آجرهای پلاستیکی اولین گفته کاهش فروش خود را بعد از ۱۳ سال در این هفته اعلام کرد.کاهش هایی که شرایط را برای طراحان اسباب بازی دشوار کرده هست.

سخنگوی شرکت تویز آر آس گفته هست که کمپانی اسباب بازی سازی تویز آر آس (toys R us) در حال تعطیل کردن ۲۰۰ فروشگاه بزرگ خود به دلیل فروش کم هست.این کمپانی در حال دست و پا زدن برای حضور بیشتر در بازار مشتریان و خرده فروشان می باشد. این کمپانی البته به مشتریان و خرده فروشان قول داد که در آینده دوباره به بازار اسباب بازی برگردد.

سال گذشته در همین هفته، این کمپانی ۲۵۰ کارمند را بازخرید کرد که تقریبا ۱۵ درصد از کارمندانش را شامل می شد. علاوه بر این ۲۰۰ فروشگاه، تعداد ۱۷۰ فروشگاه در آمریکا هستند که برای کمپانی تویز آر آس هست و به دلیل کمبود فروش عملا تعطیل شده اند. اگر کمپانی به بستن فروشگاه ها ادامه دهد، این بدان معناست که تعداد این فروشگاه ها از ۸۸۰ عدد به ۴۰۰ عدد کاهش پیدا می کند، که به معنای کاهش ۵۰ درصدی آن ها خواهد بود.

از زمانی که ورشکستگی تویز آر آس به طور رسمی در ماه سپتامبر اعلام شده، کارشناسان صنعت و ورشکستگی پیش بینی کردند که این کمپانی برای اینکه بتواند به کار خود ادامه بدهد و دوام بیاورد، مجبور هست که تعداد فروشگاه هایش را به کمتر از ۲۰۰ برساند. تویز آر اس از دادگاه ورشکستگی خواست که ضرب الاجلش را تمدید کند تا بتواند به مالکین فروشگاه ها اطلاع دهد که قصد دارد به اجاره فروشگاه ها خاتمه دهد.

از آن جا که تویز آر آس مالک بسیاری از این فروشگاه ها و وسایلشان هست، فروشگاه هایی که تا کنون مشخص شده که بسته می شوند و آن هایی که برای خود کمپانی هستند، شامل این لیست نمی شوند. تولید کنندگانی که در نمایشگاه سالانه شهر نیویورک شرکت می کنند می گویند که تویز آر آس با روش مدیریت ورشکستگی خود، به این صنعت لطمه وارد کرد. چراکه اقدامات کافی برای متقاعد و راضی نگه داشتن مشتریانش در تعطیل کردن فروشگاه هایش را انجام نداده هست.

این اتفاق برای دو شرکت متل و هسبرو هم افتاده هست.

فروش کلی اسباب بازی ساز متل، در سه ماهه چهارم سال گذشته(منتهی به کریسمس) به میزان ۱۲ درصد کاهش نشان می دهد.هسبرو هم در سه ماهه چهارم سال چنین گزارشی را منتشر کرد.هرچند که اسباب بازی های معروفی مثل نرف و پونی مجوزهای سودآوری را برای فیلم های هالیوود و استدیوهایی مثل پیکسار،مارول و لوسافیلم را دارند،اما کاهش سهام این شرکت را هم نگران کرده هست.

مدیران شرکت هسبرو می گویند که که فروش محصولات جنگ ستاره ها در سه ماهه چهارم سال گذشته کاهش یافته هست و این کاهش حتی برای محصولات فروزن (انیمیشن فروزن) هم اتفاق افتاده هست.

نرم افزارهای بازی و بازی های کامچیوتری حالا جای عروسک ها و شخصیت های اسباب بازی را گرفته هست.کاهش خرید اسباب بازی حتی در آمارهای آمازون هم دیده می شود.آمازون به دنبال این کاهش فشار بیشتری را بر روی تولیدکننده ها برای کاهش قیمت محصولات اسباب بازی وارد کرده هست.

اما برای هسبرو و متل چه اتفاقی خواهد افتاد؟ سرمایه گذاران هنوز امیدوارند که متل با مدیریت جدید بتواند با کمک گوگل در بازار فروش فعال تر شود.هرچند ممکن هست هر دو شرکت برای این کار زمان بیشتری بگذارند اما بعضی شایعات هم حکایت از ادغام هسبرو با متل دارد.

تا زمانی که این دو شرکت برای بدست آوردن سهم بیشتری از بازار مبارزه می کنند شایعات ادامه دارد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما