• تاریخ : ۱۴ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : آسیان

فرهنگی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر دسترسی شفاف به اطلاعات از بررسی گفته های مربوط به مسایل مالی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر خبر داد.

عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز پنجشنبه ۱۳ مهر ماه در حاشیه بازدید از هفتمین دوسالانه مجسمه سازی تهران که در موزه هنرهای معاصر تهران برپاست در پاسخ به  خبرنگار مهر درباره شفاف سازی نحوه هزینه‌کرد بودجه جشنواره سی و پنجم جشنواره فیلم فجر در بخش ملی و جهانی و اعلام جزییات هزینه ها که این روزها در رسانه ها محل بحث هست، گفت: من در برنامه ها عرض کردم و در جمع مدیران هم گفتم که شفافیت به عنوان یکی از سرفصل های جدی وزارتخانه هست و این مساله نه تنها در رویدادها بلکه حتی در قراردادها هم باید جاری و ساری باشد.

وی ادامه داد: مردم حقشان هست در جریان بودجه ها و هزینه باشند و همین باعث می شود ما یک ناظر بیرونی در زمینه های فساد داشته باشیم تا هرگونه اشتباه احتمالی را کاهش دهیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مهر بیان کرد: هر رویدادی چه کوچک و چه بزرگ باید هزینه هایش مشخص باشد و به مردم عرضه شود. قانون دسترسی آزاد به اطلاعات را هم اول خود ما به عنوان متولیان وزارت ارشاد باید پایبندش باشیم. شهروندان جامعه حق دارند بدانند پولی که از آنها به عنوان مالیات گرفته می شود یا از پول نفت هزینه می شود چگونه و کجا مصرف می شود.

صالحی با بیان اینکه وی از ابتدای سال در معاونت فرهنگی این موضوع را کلید زده هست، گفت: برنامه داریم از ۶ ماه دوم سال درباره همه رویدادها در بخش مالی شفاف سازی کنیم و به شورای معاونان هم ابلاغ شده هست.

وی در پاسخ به این پرسش که به طور خاص درباره بودجه جشنواره سی و پنجم جشنواره فیلم فجر شفاف سازی می شود یا خیر، گفت: من گفته رسانه ها را دیدم و برای بررسی به کارشناسان ارسال کردم. نظر خاصی ندارم که درباره بودجه این جشنواره اطلاع رسانی نشود. موضوع اصلی من اما این هست که از ابتدا باید درباره یک رویداد شفافیت های لازم وجود داشته باشد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما