• تاریخ : ۱۴ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : آسیان

مجله سخت افزار: در حالی که چیزی تا آغاز پاییز و زمان انتشار دومین بسته بروزرسانی جامع مایکروسافت برای ویندوز ۱۰ باقی نمانده، گزارشات موسسات آماری نشان می دهند ویندوز ۷ همچنان پر کاربردترین نسخه از سیستم عامل ویندوز در بین تمامی رایانه های جهان هست.

 

 ویندوز 7 همچنان پر استفاده ترین سیستم عامل رایانه های جهان

ماه گذشته بود که آمارهای منتشر شده نشان دهنده افزایش استفاده از ویندوز ۱۰ در جهان به میزان ۱ درصد و رسیدن سهم این نسخه از بازار به ۲۷٫۶۳ درصد بود. گزارشات منتشر شده در ماه اخیر نیز با وجود نشان دادن رشد استفاده از ویندوز ۱۰، باز هم ویندوز ۷ را پر استفاده ترین سیستم عامل رایانه های جهان می دانند.

 

بر اساس این گفته که توسط موسسه اطلاعاتی Net Market Share منتشر شده، در حال حاضر سهم ویندوز ۱۰ از بازار رایانه ها در دنیا تقریبا به ۲۸ درصد رسیده که نشان دهنده رشد نزدیک به ۳ درصدی در طول یک ماه گذشته بوده هست. همچنین سهم ویندوز ۷ نیز به ۴۸٫۴۳ درصد رسیده و این نسخه را در صدر پر استفاده ترین ها قرار داده هست.

 

نکته جالب در این گفته، سهم ویندوز ۸٫۱ از بازار هست که تنها ۶ درصد را شامل می شود و با سهم ویندوز XP برابری می کند. با در نظر گرفتن این اعداد می توان به دو نتیجه رسید که عبارت اند از عدم استقبال کاربران از ویندوز ۸٫۱ و البته مهاجرت سریع آنها به ویندوز ۱۰؛ امری که درباره ویندوز ۷ رخ نداده بود. در این گفته آمده هست که سیستم عامل Mac نسخه ۱۰٫۱۲ تنها چیزی نزدیک به ۳٫۵ درصد از بازار سیستم عامل های جهان را در اختیار دارد که نشان دهنده سهم کلی اپل از این بازار هست.

 

 ویندوز 7 همچنان پر استفاده ترین سیستم عامل رایانه های جهان

از سوی دیگر StatCounter نیز در آخرین گفته خود به سهم ۸۳٫۵ درصدی نسخه های مختلف سیستم عامل ویندوز در بین تمامی سیستم عامل های حال حاضر جهان اشاره کرده هست. این در حالیست که مجموعه OSX با ۱۱٫۹۵ درصد، لینوکس با ۱٫۷۹ درصد و سیستم عامل کروم با ۰٫۵۶ درصد در جایگاه های بعدی قرار دارند.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما