• تاریخ : ۲۵ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : آسیان

عصر ایران: سال ۲۰۱۷ رو به اتمام هست و به روال هر سال فهرست پرطرفدارترین توییت‌‌ها که بیش از بقیه بازنشر شده‌اند توجه کاربران شبکه‌‌های مجازی را به خود جلب کرده هست.

یورونیوز نوشت: نکته جالب این هست که سه توییت باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا در میان ۱۰ توییت پرطرفدار سال هستند در حالی که هیچ توییتی از دونالد ترامپ، که علاقه زیادی هم به توییت کردن دارد در این فهرست دیده نمی‌شود.

۱. پرطرفدارترین توییت سال که بیش از ۱۸ میلیون و ششصد هزار باز ریتویت شد نه متعلق به شخصیتی سیاسی هست و نه هنرمندی مشهور، بلکه توییتی بود از نوجوان شانزده ساله گمنام که تنها ۵۰۰ دنبال‌کننده داشت.

روز ششم آوریل کارتر ویلکرسون که عاشق ناگت بود رستوران‌ زنجیره‌ای وندیز را خطاب قرار می‌دهد و می‌نویسد: «چند تا توییت برای ناگت رایگان؟» رستوران وندی در پاسخ می‌نویسد: «۱۸ میلیون» و کارتر در جواب می‌گوید «کار را تمام شده بدانید».

او سپس از این مکالمه تصویر می‌گیرد و آن را با این توضیح توییت می‌کند: «لطفا به من کمک کنید. مردی ناگت‌هایش را می‌خواهد.»

این توییت ساده آنقدر مورد توجه قرار گرفت که در همان روزهای اول بیش از ۲ میلیون بار ریتوییت شد، حتی شرکت‌های بزرگی مانند مایکروسافت و لینکدین هم به کمک کارتر آمدند و سرانجام این توییت از مرز ۱۸ میلیون ریتوییت گذشت.

۲. توییت باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در واکنش به حمله شارلوتزویل دومین توییت طرفدار سال بود.

در این توییت که بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار بار منتشر شد آقای اوباما این جمله‌ را از نلسون ماندلا نقل کرده بود: «هیچ کس با نفرت از دیگری به خاطر رنگ پوست و مذهب به دنیا نمی‌آید.»

۳. در پی طوفان هیوستون انجمن دوستی دانشگاه پنسیلوانیا با ارسال توییتی نوشت که به ازای هر بازنشر ۱۵ سنت به قربانیان کمک می‌کند. این توییت بیش از یک میلیون و صد و شصت هزار بار ریتوییت شد.

۴. ماه مه یک حمله انتحاری در سالن محل برگزاری کنسرت آریانا گرانده در منچستر بریتانیا ۲۲ کشته و ۵۹ زخمی برجای گذاشت. در پی این حمله آریانا توییتی ارسال کرد که در آن از اتفاق پیش آمده ابراز تاسف کرده و گفته بود که قلبش شکسته هست.» این توییت یک میلیون و صد هزار بار بازنشر شد.

۵. باراک اوباما در ماه ژانویه پیش از ترک کاخ سفید با ارسال توییتی از هوادارانش تشکر کرد. او نوشت: «برای همه چیز متشکرم. آخرین درخواست من، همچون اولین آن، این هست که نه به توان من برای ایجاد تغییر بلکه به توانایی خودتان ایمان داشته باشید.» این توییت بیش از ۸۰۰ هزار بار بازنشر شد.

۶. پس از خودکشی چستر بنینگتون، خواننده گروه لینکین پارک، این گروه با ارسال عکسی در توییتر به وی ادای احترام کرد. این توییت نزدیک به ۸۰۰ هزار بار ریتوییت شد.

۷. جدال توییتری لبران جیمز، ستاره تیم بسکتبال کلیولند کاوالیرز با دونالد ترامپ به یکی از پرطرفدارترین توییت‌های سال ۲۰۱۷ تبدیل شد.

داستان از این قرار بود که تیم کلیولند کالیورز بعد از قهرمانی در لیگ حرفه‌ای بسکتبال آمریکا، ان‌بی‌ای، به کاخ سفید دعوت شد اما استیون کری، از بازیکنان این تیم دعوت آقای ترامپ را نپذیرفت. رئیس جمهور  نیز در پاسخ گفت: «رفتن به کاخ سفید افتخار بزرگی برای تیم قهرمان هست. استیون کری مردد هست پس دعوت از او پس گرفته می‌شود.»

لبران جیمز نیز در حمایت از هم تیمی‌اش نوشت: «رفتن به کاخ سفید افتخار بود تا زمانی که تو آمدی!» این توییت بیش از ۶۶۰ هزار بار بازنشر شد.

۸. باز هم توییت باراک اوباما… رئیس جمهور پیشین آمریکا پیش از ترک کاخ سفید با ارسال توییتی از مردم آمریکا خداحافظی کرد. او در این توییت نوشت: «خدمت به شما افتخار زندگی‌ام بود. شما از من رهبر و مرد بهتری ساختید.»

۹. در پی طوفان هیوستون سم مارتین، بازیکن فوتبال آمریکایی ویدئویی از خود و سگش منتشر کرد و گفت به ازای هر ریتوییت ۶ پوند، معادل ۴۵۰ گرم، غذا برای سگ‌های هیوستون می‌فرستد.

۱۰. و سرانجام رتبه دهم متعلق به کاربری به نام ست جوزف هست. او در این توییت شماره تلفن مرکز مشاوره به کسانی قصد خودکشی دارند را منتشر کرده و نوشته بود: «هر چهل ثانیه یک نفر دست به خودکشی می‌زند. آیا لحظه‌ای وقت می‌گذارید که این توییت را منتشر کنید تا شاید جان یک نفر نجات داده شود؟»

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما