• تاریخ : ۵ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : آسیان

سینما و تئاتر,خانه هنرمندان,فرانک ترابی,نمایش چهار فصل

فرانک ترابی درباره نمایش «چهارفصل» گفت: این اثر به رابطه زوجی می‌پردازد که برای بهبود رابطه‌شان به کلبه دوردستی می‌روند اما گیر افتادن در قلاب گذشته و تاثیر فصول، آنها را دچار مشکلاتی می‌کند. مشکلاتی که پیرامون اختلاف ابدی و ازلی هست که بین زن و مرد وجود دارد.

به گفته خبرنگار ایلنا، «چهار فصل» اثری نوشته آرنولد وسکر و به کارگردانی فرانک ترابی هست که تبسم هاشمی حائری و جمشید صفری در آن بازی می‌کنند؛ این نمایش از هشتم آذر در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان روی صحنه می‌رود.

فرانک ترابی با بیا اینکه این اثر به صورت نشانه‌ای، چهار فصل زندگی این زوج را نشان می‌دهد، گفت: اهمیت این داستان برای من نگاهی بود که نویسنده به بُعد روانشناختی زن و مرد و اختلافاتشان داشت.

این کارگردان تئاتر یادآور شد: تاثیر مجزای فصول روی زن و مرد برایم به اندازه‌ای در این متن جذاب بود که باعث شد آن را برای اجرا انتخاب کنم. یک تاثیر روانشناختی که خیلی عمیق به روابط می‌پردازد. اینکه ما مدام اشتباهاتمان را تکرار می‌کنیم و در جاهایی اصلا به آن واقف نیستیم. معتقدم این موضوع برای تماشاگر می‌تواند یک کلاس درس باشد و با خودش مواجهه شود. برای من اهمیت داشت که در این اثر تماشاگر را با خودش مواجه کنم.

ترابی این اثر را در اجرا هم‌زمان بسیار رئال و مینیمال خواند و گفت: در کارگردانی سعی کردم خیلی مینیمال کار کنم اما بازی‌ها خیلی رئال هست.

او خاطرنشان کرد: دوست دارم مردم بیایند و حمایتمان کنند چون «چهار فصل» یک درام عاشقانه هست؛ اکنون هم که در فصل پاییز هستیم؛ فصلی که بسیار عاشقانه هست و فکر می‌کنم دیدن این اثر در این زمان می‌تواند برای همگان جذاب باشد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما