• تاریخ : ۲۳ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : آسیان

افزایش طول عمر

یکی از آروزهای انسان داشتن طول عمر جاودان و یا طولانی هست و اینکه عمرشان هرگز به پایان نرسد. اما می تواند عمر ططولانی و حتی بالای ۱۰۰ سال داشت، فقط باید در شیوه زندگی تغییراتی ایجاد کرد.

رازهای داشتن طول عمر زیاد

تقریبا تمام انسان ها خواهان داشتن طول عمر طولانی هستند. برای رسیدن به عمر طولانی و همچنین همیشه سالم بودن باید کارهایی را انجام دهید. در این مطلب راز های طول عمر افراد بالای ۱۰۰سال که عمری را با سلامتی زیسته اند آورده ایم.

راه های بالا بردن طول عمر از نظر افراد بالای ۱۰۰ سال

شاید این امری متداول باشد که انسان ها با نزدیک شدن به دهه پنجاه زندگی خود، بیماری های جدیدی را تجربه کنند که اقتضای بالا رفتن سن هست و در گذشته از آن ها بی خبر بوده اند.اما این یک واقعیت هست که پیرشدن لزوماً هم به معنای بیماری و رنج نیست.
شاید طول عمر زیاد، آرزوی خیلی از افراد باشد. اما قطعاً همه کسانی که دوست دارند زندگی طولانی داشته باشند، می خواهند که تمام این مدت را با سلامتی بگذرانند. در همین راستا نگاهی می اندازیم به زندگی ۱۰ نفر از کسانی که بیشتر از ۱۰۰ سال با سلامتی زندگی کرده اند و راز طول عمر آن ها.
واقعیت این هست که افراد کمی در جهان به سن ۱۰۰سالگی یا بیشتر از آن می رسند، اما شاید جالب باشد که بدانیم در زندگی آن تعداد کم از این افراد چه سری نهفته هست؟
*«جین کالمن» Jeanne Calment یکی از این افراد هست. او ۱۲۲سال زندگی کرد و در سن ۸۵سالگی علاوه بر دوچرخه سواری، شروع به یادگیری ورزش شمشیربازی کرد.
هرچند که جین از سن ۲۱سالگی تا ۱۱۷سالگی سیگار می کشیده، اما هیچ وقت تعداد سیگارهای او در یک روز بیشتر از ۲ نخ نبوده هست. او عاشق شکلات بوده و هفته ای یک کیلوگرم شکلات می خورده هست!

افزایش طول عمر

خندیدن یکی از راه های افزایش طول عمر

جین تا ۱۱۰سالگی تنها و در خانه شخصی خود زندگی کرده و در آن سن به دلیل آتش سوزی کوچکی که در هنگام آشپزی و به علت خطالی دیدش اتفاق افتاد، تصمیم گرفت که ادامه عمرش را در خانه سالمندان سپری کند.
ظاهر جین همواره جوان تر از سن واقعی او به نظر می رسیده هست. خودش دلیل این مسأله را مصرف همیشگی روغن زیتون در غذا و استفاده از آن برای ماساژ پوست صورت عنوان کرده هست. جین کالمن به معجزه روغن زیتون ایمان داشت!
* «سارا ناس» Sarah Knauss، ۱۱۹سال عمر کرده هست. او در زندگی تنها یک فرزند به نام کاترین داشت که کاترین نیز تا ۱۰۱سالگی زندگی کرد. فرزند سارا که خودش در زمان مرگ مادرش، ۹۶ساله بود، راز طول عمر مادر خود را آرامش همیشگی عنوان کرده هست. به گفته کاترین، مادرش همواره آن قدر آرامش داشت که هیچ اتفاقی در زندگی قادر به ایجاد آشفتگی و پریشانی در او نبود.
*«کریستین مورتنسن» Christian Mortensen، تا وقتی که ۱۱۵ ساله شد هم سالم و سرحال بود. به گفته خودش در جشن تولد ۱۱۵سالگی، راز طول عمر زیاد ، یک موسیقی لذت بخش، نوشیدن آب زیاد و مثبت اندیشی هست. او در ۱۱۵سالگی و در خانه سالمندان این راز را برای دوستانش برملا کرد!
*«امیلیانو مرکادو دل تورو» Emiliano Mercado Del Toro، هم تا ۱۱۵سالگی زنده ماند. او تا آخرین روز زندگی اش نیز با دوستان و اطرافیان خود شوخ طبعی کرد. به گفته امیلیانو، شوخ طبعی و شادی راز بزرگ سلامتی و طول عمر هست. البته از نظر او خوردن هرروزه ذرت پخته به همراه شیر و روغن ماهی نیز نقش بزرگی در حفظ سلامتی اش داشته هست.
*«بس کوپر» Besse Cooper، زمانی که مرد ۱۱۶سال داشت. او همیشه تأکید می کرد که سرتان به کار خودتان باشد، همه چیزهای خوب را برای دیگران هم بخواهید، با جدیت کار کنید و از کار خود لذت ببرید و از خوردن تنقلات و هله هوله جداً پرهیز کنید!
*«بل کافمن» Bel Kaufman، تا ۱۰۱سالگی زنده ماند. او ایمان داشت که خنده هر دردی را درمان می کند. به گفته بل، با خنده می توان به رنج ها و غصه های زندگی پشت پا زد و خندیدن به شما اجازه افسردگی و حسادت نمی دهد. بل کافمن همیشه خندیدن را راز طول عمر و سلامتی خود می دانست.
*«آنتونی مانسینلی» Anthony Mancinelli، هم ۱۰۱سال زندگی کرد. او به دیگران توصیه می کرد که اگر می خواهید زیاد عمر کنید، سیگار نکشید. به اندازه غذاخوردن و کمتر دارو مصرف کردن هم از نظر آنتونی مانسینلی راز طول عمر همراه با سلامتی هست. او همچنین به خوب کار کردن و لذت بردن از کار برای داشتن یک زندگی طولانی و سالم اعتقاد داشت.

افزایش طول عمر

ورزش کردن یکی از رازهای افزایش طول عمر

*«روث گروبر» Ruth Gruberتا ۱۰۱سالگی عمر کرد. او گفته هست:«به قلب و درون خود اهمیت دهید و ابزارهای وجودی تان را به کار گیرید. هرکسی ابزارهای خودش را دارد، ابزارهای من تصاویر و کلمات هستند. ماشین تحریر، کامپیوتر و دوربین من به من کمک می کنند تا به مبارزه با بی عدالتی بپردازم. من همیشه و در حد توانم به انسانی که نیازمند کمک بود، کمک کرده ام.»
*دکتر «لیلا دنمارک» Laila Denmark، تا ۱۱۴سالگی زندگی کرد. او راز طول عمر خود را خوردن غذای سالم و انجام کارهایی که دوست دارد می دانست. او پرداختن به انجام کارهای دوست داشتنی را یک «بازی» و پرداختن به امور غیردلخواه را «کار» توصیف می کرد و همواره می گفت که من در کل زندگی ام حتی یک روز هم «کار» نکرده ام!
*«بونیتا زیگرانگ» Bonita Zigrang، نیز تا سن ۱۰۸سالگی زنده ماند. او همواره از غذاخوردن لذت می برد و اعتقاد زیادی به تفریح کردن و معاشرت با دوستان خود داشت.
این ۱۰ نفر تنها نمونه هایی از افرادی هستند که بیشتر از ۱۰۰سال در نقاط مختلف دنیا زندگی کرده اند. اما دقت در گفته های آن ها ما را به این نتیجه می رساند که تمام شان در یک توصیه اشتراک دارند:داشتن رژیم غذایی سالم در زندگی و شاد زیستن و دوری از اضطراب و نگرانی.

راز طول عمر در دو کشور

ژاپن
این کشور کمترین آمار چاقی را در میان کشورهای صنعتی جهان داراست. داشتن رژیم غذایی سالم شامل سبزیجات، ماهی و برنج از ویژگی اصلی ژاپنی ها به حساب می آید. بسیاری از مردم این کشور قبل از سیر شدن دست از غذا خوردن می کشند.
هنگ کنگ 
مردم این کشور دارای رژیم غذایی شامل سبزیجات و برنج هستند و استفاده از گوشت را به حداقل رسانده اند، همین عامل باعث کاهش چشمگیر تعداد افراد چاق و به دنبال آن کاهش تعداد مبتلایان به سرطان و بیماری قلبی در هنگ کنگ شده هست.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما