• تاریخ : ۲۱ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : آسیان

وب سایت گجت نیوز – معین کریمی: به نقل از یک گفته جدید، ۶۴ درصد آمریکایی ها صاحب یکی از محصولات اپل هستند که نشان از علاقه‌ی گسترده‌ی مردم این خطه از کره خاکی به تولیدات یک شرکت داخلی‌شان هست.

 

 64 درصد آمریکایی ها صاحب یکی از محصولات اپل هستند

با توجه به نظرسنجی اقتصادی جدید CNBC از مردم ایالات متحده، ۶۴ درصد آمریکایی ها حداقل صاحب یکی از محصولات اپل هستند. البته در نظر داشته باشید که این نظرسنجی در بین ۸۰۰ فرد مختلف از سراسر ایالات متحده برگزار شده هست که نمی‌تواند عدد بزرگی باشد.

 

این رقم شوکه آور هست، به خصوص وقتی آن را با نخستین نظرسنجی برگزار شده در سال ۲۰۱۲ میلادی مقایسه می‌کنیم که در آن آمار، نتیجه ۵۰ درصدی به دست آمده بود. بدین ترتیب، تعداد افرادی که عملا از هیچ یک از محصولات کمپانی اپل استفاده نمی‌کنند بسیار کم هست و نمی‌توان به آن میزان پرداخت.

 

در این گفته آمده هست: «محصولات اپل در نظر گرفته شده برای نظرسنجی مذکور (بر حسب گروه درآمدی، سن، نژاد، جنسیت و محل زندگی افراد) تقریبا در دست بیشتر از نصف جمعیت ایالات متحده آمریکا وجود دارد. نرخ مالکیت خانوار کمتر از ۵۰ درصد برای تنها بعضی از گروه‌ها شامل بازنشستگان و زنان بالای ۵۰ سال هست. درآمد این افراد زیر ۳۰ هزار دلار در سال هست.»

جای تعجب نیست که آیفون بین ثروتمندان از محبوبیت بیشتری برخوردار هست. ۸۷ درصد آمریکایی‌هایی که صاحب درآمد سالانه بیش از ۱۰۰ هزار دلار هستند، حداقل دارای یکی از محصولات اپل هستند و هر خانوار آن‌ها به طور متوسط صاحب ۴٫۷ محصول اپل ، در مقایسه با یک محصول اپل در خانوارهای کم درآمد هست. همچنین جالب توجه هست که میزان تصاحب محصولات اپل در هر خانوار از آمریکایی‌های ساکن غرب، ۳٫۷ دستگاه بوده و در بخش جنوبی این میزان به ۲٫۲ دستگاه می‌رسد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما